Uluslararası sosyal insani yardımlaşma ve dayanışma derneği

KURUM HAKKINDA GENEL BİLGİ Kurumun Resmi Adı: Uluslararası Sosyal İnsani Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kurum, sivil toplum kuruluşu olarak 24/08/2015 tarihinde 34-216-078 nolu ruhsat ile Türkiye’de kuruldu. İstanbul’da merkezi, Gaziantep’ de ise temsili bürosu bulunmaktadır. Vizyon: İnsani çalışmalarda öncülük ve toplumsal onarım Misyon: Yardım edenlerin yardımları ile mağdur halkın ihtiyaçlarını sağlamak Dünyada dayanışma ve beraberlik ile birlikte toplumsal sorumluluğu bilinçlendirmek

Kurumun çalışmaları şunları kapsıyor;

• Besin Sektörü: Hayır kurumun mutfaklarından mağdurlara yiyecek ihtiyaçlarını sağlayarak, hurma, çocuk gıdası, kurban etleri ve yerleşim yerlerine ekmek dağıtımı gerçekleştirmektedir. Çiftçilere destek olarak tarım malzemeleri , organik gübreleri temin ederek

• yararlı tarımın devamı gibi ziraatı mümkün bölgelerin ihtiyaçlarını karşılayarak ziraat gelişimine dair projeleri desteklemektedir.

• Barınma ve geçim kaynakların temini: Kurum kurulmasından öncesinde de olduğu gibi birçok mağdur ve göçmenlerin yerleşimi için barınak projelerini, zarar görmüş evlerin onarımını ve battaniye, yatak, giyim, mutfak gereçleri, temizlik malzemeleri ve ısıtma malzemeleri gibi gerekli geçim ihtiyaçlarının teminini gerçekleştirdi.

• Sağlık alanı: Hastane gibi tıbbı tesislerin donatımı, zarar görmüş bölgelerdeki oturanlar için özel olarak kadınlara, çocuklara ilaç temini ve kuşatma altındaki bölgelere ambulans desteği için tıbbi noktaları oluşturdu.

• Su ve su şebekeleri sektörü: Zarar görmüş bölgelerdeki oturanların içmeye elverişli su teminini, evlere bağlı su istasyonlarını ve su kuyuların istahdamını gerçekleştirdi.

• Korunma: İşkence ve şiddet tehditleriyle karşı karşıya olan kişileri özellikle anne babadan birini kaybetmiş mağdurları koruma, maddi yardım, sosyal, eğitim ve sağlık alanında güvence sağlama.

Kurum,projelerin sürekliliği için gerekli olan yardımlaşmanın ve ahlaki değerlerin halklar arasında yayılmasını destekliyor.


Pay