ŞAFAK DERNEĞİ

ŞAFAK DERNEĞİ resmi olarak 2013 yılında kurulmuştur. Fakat, ŞAFAK DERNEĞİ Suriye Krizinin başladığı 2011 yılının ilk aylarından bugüne kadar çalışmalarını devam ettirmektedir.  ŞAFAK DERNEĞİ Suriyeliler tarafından Suriyeliler için kurulmuş öncü bir Sivil Toplum Kuruluşudur. Sivil toplumu inşa edebilmek için sürdürülebilirliğe ve kendine yeterliliğe odaklanarak insanların ihtiyaçlarını onların onurlarını kırmadan, eşit ve insani bir bakış açısıyla karşılayabilmek niyeti ile kurulmuştur.  

Vizyonumuz:

ŞAFAK DERNEĞİ ‘nin vizyonu, Yoksulluk ve Cehalet’i ortadan kaldırarak sosyal ve ekonomik olarak güçlü bir toplum inşa etmektir. Suriye'de yaşanan krizden dolayı maruz kaldıkları sorunları teşhis etmek ve anlamak için halkımızın kendilerine güvenmelerine yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Misyonumuz:

ŞAFAK DERNEĞİ en zorda olan kişilere özellikle de ülkeleri içerisinde yerlerinden edilmiş olan kişilere ve savaş zayiatlarına yardım etmeyi ve mümkün olan en iyi şekilde onların onurlarını da koruyarak destekleyebilmek için gerekli kaynakları onlara sağlamayı amaçlamaktadır. Bu nedenle Şafak Derneği, bu halkın direnişini destekleyebilmek ve toplumların sivil katılım süreciyle sürdürülebilirlik ve kendi kaderini tayin hakkı ile sağlık ve sosyoekonomik ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini sağlayabilmek için gerekli tüm adımları atacaktır.


Pay